İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık gazın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı düzenır düzençsıkıntısız basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, yine sıkıştırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorusuna cevap hasretmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En yetişkin kıvrım ise ısı deposunın ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa albeni kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin albeni soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar bağışı ile batarya yüzeyinde albeni sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, albeni soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gazı akarsu ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain albeni soğutmalı bataryalar yerine akarsu kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler muhtevain akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında akarsu kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi yahut standart akarsu hattı mümkün. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli ama akarsu maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine iye evetğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Derya üstü araçlarının iklimlendirilmesi muhtevain de akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler muhtevain son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu muhtevain nazir kapasitedeki chiller aletina oranla %65 daha ıvır zıvır hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile daha az elektrik tüketimi yapar ve yüksek performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin cereyan etmek üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz albeni depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf yerına müsait chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://vizyonerhaber.name.tr/ https://seramikyerdosemeleri.name.tr/ https://yalovawebtasarimseo.name.tr/ https://sacsekillendirici.name.tr/ https://bisiklet.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al